ANA SAYFA

KURUMSAL İSTASYONLAR MÜŞTERİ HİZMETLERİ İNSAN KAYNAKLARI GÜNCEL FİYATLAR İLETİŞİM
 
mavi gol gaz
   
  VERGİ REKORTMENİ OLDUK..
   
  
 

Tarih : 31.05.2010 

 
 

31.05.2010 ADIYAMAN İNTERNET SİTE HABERLERİ VE GAZETELER

 

http://www.haber7.com/haber/20100601/Golbasi-vergi-rekortmenine-tesekkur-belgesi.php

http://www.kenthaber.com/guneydogu-anadolu/adiyaman/golbasi/Haber/Genel/Normal/vergi-rekortmenine-tesekkur-belgesi/9d0feb3d-dd43-46bf-94d8-49c5d4ba2b26

 Vergi birincilerine belgelerini vermek için Gölbaşı'ya gelen Adıyaman Defterdarı Şefik Tongal, "Ülkemizin giderlerinin büyük bir bölümü vergi giderleri ile karşılanmakta. Bu nedenle verginin zamanında ödenmesi büyük önem taşımaktadır. İyi bir gelecek , güçlü bir Türkiye için vergi çok büyük önem taşıyor. Her yıl şubat ayında Vergi Haftası adı altında bir sefer de olsa vergilerin, vergi bilincinin, vergi kültürünün toplumun bütün kesimlerinde benimsetilmesi konusunda çalışmalarımız oluyor." dedi.

Vergi konusunda Adıyaman'ın çok duyarlı olduğunu kaydeden Tongal, şöyle konuştu: "Vergi ödemek anayasal bir görevse hepimizin yapması lazım. Diğer çalıştığımız yeler ile kıyasladığımızda Adıyaman biraz daha duyarlı. Bu da bizleri onurlandırıyor. Bu yıl vergi rekortmenlerimize plaket sunduk, üç yıldır çeşitli nedenlerden dolayı veremiyorduk. Adıyaman merkezde bu yıl düzenlenen törenle 2007-2008-2009 yılı vergi rekortmenlerinden birinci, ikinci ve üçüncülerine birer plaket verdik. Bir ilde herkesin vergi rekortmeni olması mümkün değil, biz vergide iyi yerlerde olan diğer mükellef arkadaşlarımızı da unutmayalım dedik."


         Adıyaman Defterdarı Şefik Tongal kurumlar vergisinde 1. olan Mavigöl Gaz Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Alpay teşekkür belgesiyle onurlandırıldı. Teşekkür plaketini alan Mavigöl Gaz Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Alpay, ülkesine katkı sağlamaktan onur duyduğunu vurguladı.

Burada bu törende bulunmamızın sebebi, 2009 yılı Kurumlar vergisi döneminde şirketimiz MAVİGÖL GAZ A.Ş. nin İlçemizde vergi sıralamasında 1. olması ve Teşekkür belgesiyle onurlandırılması amacıyladır. .

Ben defterdarımız Sayın Şefik TONGAL Beyin elinden Takdim edilen bu teşekkür belgesini tüm ortaklarımız adına alıyorum ve ülkeme katkı sağlamanın onurunu tüm ortaklarım adına yaşıyorum.

Ekonomik krizin tüm ABD ve Avrupa’yı çıkmaza soktuğu, birçok şirketin iflasını ilan ettiği bir dönemde vergisini veren bir mükellef olmaktan,  Şirketimin üst düzey yöneticisi olarak bu vesile ile huzurlarınızda bulunmaktan ve ortaklarımı temsil etmekten büyük mutluluk duymaktayım.

Bu onur belgesini alırken burada Defterdarım Sayın Şefik TONGAL beye teşekkürlerimi sunarken, maliyemizle barışık bir Mükellefiyet ağı oluşturan Gölbaşı mal müdürümüz Sayın, Mahir KARCILAR beye ve şahsında maliyemiz Şeflerine, birim Memurlarına tüm maliye personeline şahsım ve tüm ortaklarım adına teşekkür ediyorum.

Malumunuz MAVİGÖL GAZ A.Ş. çok ortaklı bir firmadır, Misyonumuz gereği; Sermayenin tabandan sağlanmasıyla toplumun atıl Güç ve Kaynaklarını harekete geçirerek, İnsan Saygınlığının ve Onurunun işsizlik ve yoksullukla zedelenmemesi için İstihdama yönelik yatırımlar yapmak toplumun işsizlikle mücadele azminin geliştirilmesini desteklemektir, aynı misyonumuz gereği bu vergi sıralamalarının daima üst sırasında olmak hedefimizdir.

İnşallah ülkemizin kayıt dışı ekonomiden kayıt içi ekonomiye geçişiyle vergisel oranlarımızın da artacağına inanan bir vergi mükellefi olarak daha fazla vergi hedefiyle bize inananlara layık olmaya çalışmayı Ülkem adına bir görev addediyorum Hepinize saygılar sunuyorum
       Defterdar Şefik Tongal ise verginin anayasal görev olduğunu belirterek, vergi bilinci ve vergi kültürünün toplumun bütün kesimlerine benimsetilmesi konusunda çalışmaların olduğunu ifade etti.

   
 
Tüp Gaz LPG Dökme Gaz