ANA SAYFA

KURUMSAL İSTASYONLAR MÜŞTERİ HİZMETLERİ İNSAN KAYNAKLARI GÜNCEL FİYATLAR İLETİŞİM
 
mavi gol gaz
   
  Mavi Gölgaz A.Ş. Anadolu LPG Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nin Yönetiminde
   
  
 

Tarih : 05.06.2011 

 
 

BAŞKAN GÜVEN TAZELEDİ


Anadolu LPG Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nin 24.Olağan Genel Kurul toplantısı geçtiğimiz ay Ankara’da yapıldı.

Tüzük değişikliğinin de kabul edildiği genel kurulda, Erciyesgaz AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Kahyaoğlu tekrar başkan seçildi. Kahyaoğlu üç dönemdir ANA LPG SİAD’ın başkanlık görevini yürütüyordu. Genel Kurul’da kabul edilen tüzük değişikliğine göre, yönetim kurulu seçimleri geçmişte olduğu gibi üç yılda bir değil, her yıl yenilenecek. Kahyaoğlu’nun güven tazelediği genel kurulda yeni seçilen yönetim kurulunun görev dağılımı;

A.Rasim KAHYAOĞLU Erciyesgaz A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Mustafa YÜCEL Yücelgaz A.Ş. Yönetim Krl. Bşk. Yr d.

Atalay ARMUTCU Akgaz A.Ş. Yönetim Krl. Bşk. Yr d.

Mustafa ALPAY Mavi Gölgaz A.Ş. Yön. K rl. Üyesi (Genel Muhasip)

Y.Emre YILMAZ Karadeniz Tüpgaz A.Ş. Yönet im Kurulu Üyesi

Zeynal EROĞLU Erolgaz A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

Hakan YOLSAL Karadeniz LPG A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

 

Sektörün önünü açacak bir adım bekliyoruz

Güven tazeleyerek Anadolu LPG Sanayicileri ve İş Adamları Derneği başkanlığına tekrar seçilen Erciyesgaz AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Kahyaoğlu, yeni dönemde sektörün kronikleşen sorunlarının çözümü için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi. Uzun süreden beri gündemde olan kanun değişikliği için faaliyetlerinin hız kesmeden devam edeceğini belirten Kahyaoğlu, yönetim kuruluna seçilen yeni beş üyeyle yönetime taze kan geldiğini söyledi. Yeni yönetimin, üyeler arası dialoğa ve iş birliğine her zamankinden çok önem verdiğini vurgulayan Başkan,” seçimlerden sonra kurulacak yeni hükümetten sektörün önünü açacak kanun değişikliği için bir adım bekliyoruz” dedi.

Sorunlarımızın çözümünün takipçisi olacağız

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına seçilen Akgaz AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Atalay Armutçu, süre gelen sorunlarının çözümü için yeni enerji bakanı ve TOBB nezdinde girişimlerinin olacağını belirterek, dernek olarak TOBB seçimlerine azami önem verdiklerini söyledi.

Üyelerimizle sıkı irtibat içinde olacağız

Yücelgaz AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve derneğin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Mustafa Yücel, piyasadaki haksız rekabet ortamının yok edilmesi için çalışmalarını hızlandıracaklarını ve üyeler arası sıkı bir irtibat oluşturacaklarını söyledi.

Yeni bir sayfa açıyoruz

Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Erolgaz AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeynal Eroğlu, derneğin daha aktif, daha verimli olabilmesi, derneği daha da yükseltebilmek için yeni bir sayfa açtıklarını söyledi. Yeni yönetimle birlikte bir Uzlaşma Kurulu oluşturduklarını belirten Eroğlu, “küskün şirketleri bir araya getirip uzlaşma yolu bulmaya çalışacağız” dedi. Yalnızca dernek üyesi şirketler değil, Anadolu’da ki bütün şirketlerle iletişimi güçlendirmek için çaba sarf edeceklerini ifade eden Eroğlu, “ amacımız Anadolu’da birlik ruhunu ayağa kaldırmak” dedi.

Somut adımlar atılması ve işbirliği şart

Yeni yönetimin yeni isimlerinden biri olan Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Karadeniz Tüpgaz AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yunus Emre Yılmaz, seçimlerden sonraki süreçte sektörün olumsuz koşulları hakkında somut adımlar atılması gerektiğini, özellikle Ankara’da sektörün sesinin daha gür çıkması gerektiğini söylüyor. Yılmaz,”LPG sektörünün eski günlerdeki canlılığına ve gücüne kavuşturulmasının müşterek işbirliği ile sağlanabileceğini düşünüyor ve temenni ediyorum, bunun için elimizden gelen her şeyi karşılıklı işbirliği ve müzakere yolları ile yapabileceğimize gönülden inanıyorum” dedi.

Tüzük değişikliği oldukça yerinde. İyi düşünülmüş ve incelikle hazırlanmış

Yönetim Kurulu’nun yeni üyelerinden Mavigölgaz AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Alpay, “Bu yeni görevin şahsım ve arkadaşlarım için zaman ve sorumlulu k açısından zor olduğunun bilincindeyim” dedi. Alpay, derneği kuran ve hayatta olmayan sektör büyüklerini rahmetle anarken, hayatta olup sektöre ağabeylik lütfunu esirgemeyenlere hürmetlerini sundu. Genel Kurul’da kabul edilen tüzük değişikliğini yerinde bulduğunu söyleyen Alpay,” Yeni tüzükle derneğimiz daha etkin hale gelecektir. Derneğimizin yönetim kurulu seçimlerinin yıllık hale gelmiş olması bile ciddi bir değişimdir. Dernek etkinliğinde görev almak isteyen değerli sektör temsilcilerimiz için görev değişimi yeni bir heyecan getirecektir. Dolayısıyla yeni oluşum, aktiviteyi ve sektörde bizi bekleyen sıkıntıların çözümü noktasında yeni bir çalışma temposu oluşturacak her yıl görev değişikliğiyle bu tempo hiç düşmeden devam edecektir. Bu ağır sorumlulukta birlik ve beraberlik içinde sektörümüzü en iyi şekilde temsil edeceğine inandığım yeni yönetimde görev alan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi.

Diğer derneklerle işlevsel işbirlikleri oluşturabilmeliyiz

Karadeniz LPG Depolama ve Deniz Terminali AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yolsal, derneğin yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Yolsal’ın yönetim kurulu üyeliğine seçilmesi oldukça dikkat çekici ve sevindirici. Zira, Karadeniz LPG diğer üye şirketlerin aksine bir LPG dağıtım şirketi değil. İthalat, depolama ve liman hizmetleri sunan bir şirket. Hakan Yolsal, derneğin kuvvetlendirilebilmesi için gerekli finansman kaynaklarının oluşturulmasının şart olduğunu, yeni yönetimin bunu başarabileceğine inandığını söyledi. Yolsal, daha yapıcı ve üretken olmak için sektördeki diğer derneklerle işbirliğinin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı. Yolsal,” dernekler arasında birbirine eşit ve işlevsel ilişkiler oluşturularak, ortak menfaatlerimizi geliştirmek için fırsatlar yakalayabiliriz” dedi.

 

LPG OTOGAZ DERGİSİ HAZİRAN 2011

   
 
Tüp Gaz LPG Dökme Gaz