ANA SAYFA

KURUMSAL İSTASYONLAR MÜŞTERİ HİZMETLERİ İNSAN KAYNAKLARI GÜNCEL FİYATLAR İLETİŞİM
 
  
    ÜRÜNLERİMİZ
   
 
TÜP GAZ
OTO GAZ
DÖKME GAZ
   
  DÖKME GAZ
 

LPG, dökme olarak yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Endüstride sıcak su ve buhar üretiminde, ısıl işlemlerde, kurutma, lehimleme, kesme, kaynak gibi çeşitli proseslerde dökme LPG kullanmak mümkündür. Örneğin, cam endüstrisinde şekil verme, tavlama gibi proseslerde; seramikçilikte pişirme işleminde; tekstil sanayinde kurutma ve ütülemede, metal endüstrisinde ön ısıtmada, metalin ergitilmesinde; tarım ve hayvancılıkta ısıtma amacıyla dökme LPG kullanılmaktadır.

Bunun yanı sıra, konutlarda ve turizmde dökme LPG ısınma, sıcak su, pişirme ve buhar üretimi için gerekli enerji ihtiyacını karşılar; enerji üretiminde de kojenerasyon tesislerinde dökme LPG kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır.

Küçük dökme
Küçük tanklı dökmegaz sistemi turistik işletmeler, küçük sanayi tesisleri, tavuk çiftlikleri, seralar vb. işletmelerin enerji ihtiyaçlarını karşılamak üzere 1,75 ile 10 m³ arasında değişen küçük tanklarla hizmet verilmektedir. İşletmelerin enerji ihtiyaçlarının karşılanması için gerekiyorsa ek bir buharlaştırıcı ünitesi sisteme ilave edilmektedir.

Büyük dökme
Büyük tanklı dökmegaz sisteminde yakıt tüketimi yüksek olan sanayi kuruluşlarının enerji ihtiyacına cevap verebilmek için 22 ile 180 m³ arasındaki farklı kapasitelerde tanklar ve tesisin LPG tüketimini karşılayabilecek buharlaştırıcılar kullanılmaktadır. Yandığında kükürt, azot oksit gibi maddeleri açığa çıkarmayan LPG'nin kullanılması, bazı sektörlerde ürün kalitesini doğrudan etkilemektedir. Seramik ve cam gibi sektörlerde ürün kalitesini arttırmaya yönelik kullanılan LPG, tekstil gıda, metal, deri, otomotiv gibi çeşitli sektörlerde de tercih edilmektedir. LPG'nin diğer bir kullanım alanı olan kojenarasyon uygulaması ise son yıllarda yaygınlaşmaya başlamıştır.

 

 
Tüp Gaz LPG Dökme Gaz